Istekleriniz Dersler Programlar Oyunlar Incelemeler Cover Şarkılar ve Dublajlar

20 Mart 2018 Salı

♥ Playstation 2 Oyunlarını Açma Programı ♥


Herkese merhabalar efenim.Ben geldim :D Gerçi bir yere gitmemiştim.Gitmişliğimde yok.Herneyse...İvet bugün kü yazımın konusu Playstation 2 üzerine olacak.Eski oyunları oynamayı benim gibi seviyorsanız tabi Playstation üzerinde bu yazı tam da size göre demektir.Sitemde daha önceden Playstation 1 hakkında yazı yazmıştım.O yazıyıda sitemden okuyabilirsiniz.Öncelikle başlıktan da anlayacağımız üzere Playstation 2 oyunlarını açma yöntemini göstereceğim.Nerede mi? Bilgisayarda... Tabi bunun için ilk önce Playstation 2'nin kurulumu için ir program gerekli.Aşağıdaki resme tıklarsanız.Siteye gidersiniz.


Tıkladığınızda karşınıza şöyle bir sayfa gelecek.


Yuvarlak içerisine aldığım yerde ''Download'' yazısının yanındaki linke tıklayın.İndirmeye başlayacaktır.İndirmeler genellikle Bilgisayarım---->Karşıdan yüklemelere gider.Eğer sizde karşıdan yüklemeler yoksa Windows simgesine tıklayıp dosya ara seçen yere download yazısının yanındaki adı yazarsanız çıkar.Zaten setup dosyası yanında da setup böylelikle bulmuş olursunuz.

Setup dosyamız indikten sonra dosyamızı açalım.Karşımıza uyarı çıkacaktır.Tamam'a basalım ve karşımıza şöyle bir ekran gelecek.


Karşımıza şöyle birşey gelecek.Bu kutucuklardan ''DirectX Web Setup'''un tikini kaldıracağız.Bu her bilgisayarda vardır.Eğer yoksa yüklerseniz.3 tikli kutucukla devam ediyoruz.Eğer Microsoft'la başlayan şeyi indirmezsek program açılmayıp hata veriyor.Devam tuşuna basıyoruz ve karşımıza yeniden bir ekran gelecek ''İndir'' yada '' Install'' yazısına basıp devam ediyoruz.Karşımıza Micosoft'un programının kurulumuda gelecek bu arada ''kabul ediyorum''a basıp devam edin.Her iki işlem bittiğinde setup'u kapatın.


Ardından masaüstünüzdeki  bu programa tıklayın.Karşınıza şöyle birşey gelecek.


Program tamamıyla Türkçe.İleri diyelim.


Hiç birşey ellemeden ileri diyelim.


Şimdi bizden Playstation 2 için bios isteyecek.Bunun içinde aşağıdaki resme tıklayarak bios indirme yerine gideceğiz.


Karşımıza şöyle bir sayfa gelecek.


Yuvarlak içerisine aldığım yazıya tıklayın.Anında indirme işlemine başlayacaktır.

Şimdi indirdiğimiz dosyayı açalım.


Bu açık bir şekilde masaüstümüzde dursun.Şimdi Playstation 2'nin program içi dosyalarına girip.Bu bios'ları program için ''bios'' yazan yere atacağız onuda şöyle yapacağız.


Bilgisayarım---->Belgelerim----->PCSX2 tıklayalım.


Bios dosyasına tıklayıp içeri girelim.


Rar dosyasında bulunan şeyleri bios dosyasına atalım.Attıktan sonra tekrar programımıza geçelim.

Ekranda listeyi yenile yazıyor ona tıklayalım.


Karşımıza şöyle birşey gelecel.USA'yı seçip bitir diyoruz.


Program bu şekilde ekranımızda açılacak.Şimdi bir ayar daha yapmamız lazım.Bu ayar oyunda karekterin kontrolünü nasıl sağlıyacağımız konusunda.


Yapılandırma--->Kontroller--->Eklenti ayarları'na basıyoruz.


Karşımıza ekran çıkacak Pad 1'e basacağız ve karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek.Şimdi ben ayarları nasıl yapacağınızı söyleyeceğim.Ayarları yapmak için tuşlara basıp klavye tuşuna basmanız yada kumanda ile oynayacaksanız tuşa basıp kumanda butonuna basmanız yeterli olacak

Left Analog Stick'i ayarlamanız gerekli Right Analog Stick'i ellemeyeceğiz.

Up-->İleri (Yukarı)
Left-->Sol
Right-->Sağ
Down-->Geri (Aşağı)

Bu tuuşlar hareket ettirme tuşları.Bunları sırayla klavye ile oynayacaksanız. W,A,D,S yapabilirsiniz.

Gelelim diğer tuşlara

Cross-->X
Circle-->Yuvarlak
Square--> Kare
Triangle-->Üçgen

Bunlarıda klavyeden ayarlayabilirsiniz.

L1,L2 ve R1,R2 tuşları kullanılır genellikle.Bu tuşlarıda ayarlayacağız.

Start--->Başla,Durdur

Bunu klavyede P harfi yapabilirsiniz.

Genellikle Playstation oyunlarını oynamak için kumanda sahibi olmanız gerekmez bilgisayarda oynuyorsanız.Fakat bu tür oyunlar kumanda üzerine yapıldığı için bilgisayarda oynamak biraz zorlayıcı olabilir.Ben Logitech'in kablosuz versiyonunu kullanıyorum bu tip durumlarda.


Kullandığım kumanda şöyle birşey.Kolay oluyor benim için.Markasını şöyle yazıyorum buraya.Logitech Wireless Gamepad f710

Kontrol ayarlarını yaptıktan sonra istediğimiz oyunu indireceğiz.Bunun içinde aşağıda vermiş olduğum resimlere tıklayıp farklı sitelerden Playstation 2 oyunları indirebilirsiniz.İstediğimiz oyundan birini indirdikten açmak için şunu yapacağız.


Göz at'a tıkladıktan sonra iso uzantılı oyunumuzu seçeceğiz.Ardından Sistem'e tıklayacağız.


Sistem---> CDCD'yı çalıştır (Hızlı) buna basacağız ve oyunumuz direk açılacak.Eğer Tam seçeneğine basarsak Playstation 2'nin logosunu gösterip ardından oyuna geçecek.

Oyun içerisinde sıkıldınız ve çıkmak istiyorsunuz fakat kaydetmek istiyorsunuz.Oyunu kaydedebilirsiniz hiçbir sıkıntı çıkmıyor.Kaldığınız yerden bile devam edebiliyorsunuz.
Oyun açıkken direk programı kapattığınızda oyunda kapanıyor bir sorun olmuyor.
Tekrarda oyun açmak için aynı işlemleri yapacaksınız.
Yazımında sonuna geliyorum efenim.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder