Istekleriniz Dersler Programlar Oyunlar Incelemeler Cover Şarkılar ve Dublajlar

9 Mart 2018 Cuma

♥ Crash Bandicoot 3: Warped ♥


Herkese merhabalar efenim.Yeni bir oyun tanıtımı videosuyla karşınızdayım.Bildiğiniz gibi Crash'in oyunlarını çok severim.İşte bu yüzden bu yazımda Crash'in üçüncü oyunu tanıtacağım.Bu oyunda Ps1 için geçerli bir oyun.Ps1'iniz yoksa Ps1 simülatörünü kurup rahatlıkla oynayabilirsiniz.Bu tip Ps1 oyunlarını oyun konsollarıyla oynamanızı tavsiye ederim.Bilgisayar klavyesinden eğlencesi pek olmuyor.Gelelim bu oyuna birkaç yazı öncesinde bu oyunun 2.oyununun bir tanıtımını yapmıştım sizlere.Bu oyunda o oyunun devamı olan bir oyun.

Grafik bakımından 1. ve 2. oyununa nazaran daha güzel.Gerçi diğer oyunlarının grafiklerini de çok seviyorum.Ama bu oyunda grafikler enfes enfes.Bir bu oyun birde Crash Bash oyunundaki grafikler beni benden alıyor.Diğer oyunlarınında grafikleri güzel fakat bu dediğim oyunların grafikleri daha bir güzel gözüküyor gözüme.Oyun iç müziklerine bakacak olursak diğer oyunlarındaki müzikler gibi bu oyununda müzikleri harika.

Kısaca şöyle bir konuya göz geçirelim ardından oyun hakkındaki düşüncelerimi ve bilgileri sizlere sunacağım.

KONUSU

Oyunun hikayesi ikinci oyunda geçen olaylardan hemen sonra gerçekleşmektedir. Doctor Neo Cortex'e ait Cortex Vortex adlı bir uzay istasyonunun kalıntıları Dünya'ya düşer ve Aku Aku'nun kötü genç ikiz kardeşi Uka Uka olarak bilinen kötü bir varlığı açığa çıkarır. Uka Uka, Cortex ve zamanı dondurma yeteneğine sahip Doctor Nefarious Tropy, Dünya'yı köleleştirmek için zaman içinde dağınık bırakılan güçlü kristalleri toplamayı planlamaktadır. Oyun, ana karakter olan Crash ile Coco Bandicoot'un zamanda yolculuğunda geçmekte ve kötü adamların kristalleri kendilerinden önce toplayarak onların toplamasını önlemekle geçmektedir.


Bir önceki oyunda 5 kat ve her katın kendi görevleri vardı.Bu oyunda ise bir büyük odada 5 odacık var ve her bir odacığın içerisinde farklı görevler var.Bu görevleri tamamlayıp pembe elmasları kazandığımızda odanın boss'uyla dövüşmeye hak kazanıyoruz.Bossları her yenişimizde ise yeni bir yetenek kazanıyoruz.Bu oyunda da diğer oyunlardaki gibi elmas kazanma olayı var ve bu oyuna yeni bir özellik getirip daha da zorlaştırmışlar.Her oda görevinin hepsinde zaman ile yarışıp relic adında bir cevher kazanmanız da lazım.Gerçi bu relic cevherlerinin hepsinin alınması lazım mı bilemiyorum.Olmazsa olmazı tabi bu oyunda da iki son var. 2.sonu yapmak içinde her elması silip süpürüp son boss olan Dr.Neo Cortex'i 2.defa yenmeniz gerekmekte.Ölme eşşeğim ölme yani bir bakıma.Ben bu oyunuda 1.sonda bitirdim ve uğraşmadım.Oyunu tümden bitirince elmas alınıp yada alınmayıp bilemem bir tane bonus kat açılıp orada da bonus bölümler varmış.Bonus bölümleri oynamadığım için bir yorum yapamaycağım.


Bir diğer yeni bir şey ise 2.oyunda kız kardeşimiz olan Coco'yla bu oyunda oynayabiliyor olmamız.Oyunda birkaç bölüm oynayabilsekte Coco'da güzel bir karekter.

Oyunda birkaç bölüm sizler için zorlayıcı olabilir.Bir tane dinazordan kaçma bölümü var.Az yenmedim dinazor tarafından az yanmadım lavlarda.Bir diğer zor bölüm daha doğrusu uçak bölümleri var hem Coco'yla hemde Crash ile oynadığınız.Uçakları kullanıp hem düşmanlardan kaçıp hemde Dr.Neo Cortex'in çalışanlarından kaçınıp Dr.Neo Cortex'in zeplinlerini yada uçaklarını düşüreceksiniz.Hep beni düşürdü şerefsiz çalışanları :D Bir diğer zor bölüm ise son odacıkta bulunan karanlıkta ilerleme bölümü.Bunlar dışında oyun gayet rahat oynanıyor.Tabi arada sırada ölebilirsiniz.

Oyunda en sevdiğim odacıklar 4. ve 5. odacıklar. 4.odacıkta eski mısır bölümü var severek oynuyorum :D Hoşuma gidiyor. 5.odacıkta ise tam bir teknolojik şehirde görevimiz geçiyor.Müzikleri olsun harika harika harika!!!!! 

Bu oyunu anlatmak yetersiz aslında sizin kendinizin oynayıp görmesi lazım.

Aşağıya oyunun sinematiğini koyuyorum.Grafikleri görün azıcık :)


Oyunda parola yazıp tüm elmasları almak ne yazık ki bu oyunda da yok.

Tüm kristalleri toplamadığımız 1.son


Bu sonda tekrardan portalla geri dönüyorlar.

Tüm kristalleri topladığımız 2.son


Bu son gerçek son diye nitelendiriliyor.Dr.Neo Cortex bebek olup oyun bitiyor :D

Karekter tanıtımlarına gelirsek.Tekrardan aynı karekterleri tanıtmayacağım.Bu oyunda yeni olan karekterleri tanıtacağım sadece.Gelelim bilmediğiniz tanımadığınız karekterlere.


Uka Uka: Tiki maskesidir. Aku Aku'nun kötü kalpli ikiz kardeşidir. Cortex'in patronu ve koruyucusudur.


Dingodile: Yarı dingo (köpekgil familyasından) yarı timsahtır. Cortex'in bir çalışanıdır. Crash 3 Warped oyununda Penta Penguin'e karşı yenilgiye uğramıştır.


Doktor Nefarious Tropy: Uka Uka'nın eski dostudur. Başka gezegenden gelen bir yaratıktır. Zamanı dondurabilme gücü vardır.


Pura: Coco'nun arkadaşıdır. Yavru kaplandır.


Bebek T: Tiranozordur.Warped oyununda Crash'in bineği olmuştur.


Penta Penguen: Bir penguendir. Crash'in arkadaşıdır. Dingodile'yi yenerek onun hayatını kurtarmıştır.


Yukarıdaki görmüş olduğunuz gif elması kazanıp verdiğinde eli boş kaldığında yaptığı danstır :D Bölümlerden çıktığında elması verdiğinde genellikle böyle dans ediyor ve bu dansı tuşa basıpta geçemiyorsunuz.


Oyunun müziklerini indirmek yada dinlemek isterseniz aşağıdaki ''tıkla'' yazan yere tıklayarak siteye gidebilirsiniz.


Not: Yukarıdaki resme tıklayıp müzik listesine girip baktığınızda müziklerden bazıları eksikse aşağıdaki resme tıklayıp listeden CB3 adıyla başlayıp sırasıyla müzikleri ya dinleyebilir yada indirebilirsiniz.


Bir aşağıdaki resme tıkladığınızda da oyunu indirebileceğiniz siteye gidersiniz.


Şimdide oyun içi görüntüler birkaçını gösterip yazıyı sonlandıracağım.Yukarıdaki resimler bahsettiğim odanın içerisinde odacıkların olduğu yer.
Bilhassa gif resimlerini bulup koydum ki oyunun grafiklerini görün :D Şu Ps1 zamanında bu oyunun üzerine tanımam arkadaş.Ps1 dedin mi akla Crash Bandicoot gelmeli.Oynamayan arkadaşlar varsa şiddetle öneririm ki oynayın.Yazımı burada sona erdirip size hoşçakalın diyorum efenim.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın :)

1 yorum:

  1. Oyunun hikayesi, Dünya'yı kurtarmak için Nitros Oxide'ye karşı yarışması gereken Crash Bandicoot serisinde yer alan karakter grubunun çabalarına odaklanmaktadır. Oyunda, oyuncular 15 Crash Bandicoot serisi karakterden birini seçebilmektedir. Yarışlarda, bir avantaj elde etmek için saldırgan ve hız arttırıcı güç yükseltmeleri kullanılabilmektedir.

    YanıtlaSil