Istekleriniz Dersler Programlar Oyunlar Incelemeler Cover Şarkılar ve Dublajlar

14 Şubat 2015 Cumartesi

♥ Fahrenheit: Indigo Prophecy ♥


Herkese merhabalar efenim :D Kaç zamandır yazı yazmadığımı fark ettim ve sonunda siteme bir yazı yazayım dedim.Siteye yazı yazmamam demek siteyi işlerini bıraktım anlamına gelmiyor sevgili okurlarım.İvet bu yazımda sizlere Fahrenheit adlı bilgisayar oyununu tanıtacağım.Oyun bizim tarafımızdan seçimler yapılarak oynanıyor ve bu seçimler oyunu etkiliyor.Oyunun oynanışı kolay.Konu bakımından ilk başlarda güzeldi sonradan cıvıdı.Tam etkilendim derken fos çıktı oyunun sonu.Belki siz seversiniz.Konuyu kopyala yapıştır yapıyorum :D

Konusu

Normal bir hayatın var, arkadaşların, işin, günlük bir rutin. Bir gün.. Hepsi sona eriyor. Kendini ölü bir bedenin yanında, elinde kanlı bir bıçakla öylece dikilirken buluyorsun. Kurbanın kim olduğu konusunda hiç bir fikrin yok, ama şundan eminsin ki, onu sen öldürdün. Hiç bir mantıklı sebep olmadan bunu yapman için seni kimin kontrol ettiğini düşünüyorsun,ama kafanı kurcalayan da bu zaten: Kontrol edilmek. Bilmediğin şey, eski bir kehanetin güçleri devrede ve insanlık uçurumun kenarında… Polisten hep bir adım ilerde olup,gizemli olayların altında yatan yalanları açığa çıkarman ve bunların şehri kasıp kavuran önlenemez bir suç dalgası ile bağlantısını çözerek kendini temize çıkarman gerek.
• Gelişen hikayede esrarengiz ve doğaüstü olay örgüsünü kontrol edin, seçimlerinizle olayları yönlendirin, tanıkları sorgulayın … Verdiğiniz her karar ileride karşılaşacağınız olayları da etkileyecek.
• 4 karakterden birinin kontrolünü alın: Katil zanlısı Lucas Kane, dedektif Carla Valenti, dedektif Tyler Miles ve Lucas’ın kardeşi Marcus Kane.
• Kanınızı donduracak 44 bölüm boyunca karakterlerin akıl sağlığını koruyun, hassas psikolojilerini dengede tutmak için en doğru yolu bulmaya çalışın.
• Kaliteli oyunculuk, çoklu kamera görüntüleri, hareket algılayıcı ve beğenilen müzikleri ile Fahrenheit dünyasına girin.


Konusu kısaca böyle.You tubede oyun kanallarını takip ederken bir kanalda karşıma çıkmıştı oyun.Birkaç video izledikten sonra hemen oyunu indirdim.Dediğim gibi konusu ilk başlarda çok hoşuma gitmişti ama daha sonrasında sihir mihir olayı vs şeyler girince oyun bende bitti.Oynayanlar belki güzel diyorlar ama pek kanım kaynamadı oyuna.Oyunun sadece bana göre şu yanı iyi.Seçimler oyunun gidişatını etkiliyor.Ayriyetten oyunda +18 diyebileceğim bazı sahnelere sahip.Grafik bakımından oyun iyi.Eski grafikler her zaman hoşuma gitmiştir :)Oyundan bazı kareler göstermek isterim size :)

Bunlar bizim oynadığımız karekterler.Oyunda hem katil hemde polisleri oynuyoruz :) Bu güzel aslında oyunda :) Resimlerdeki gibi oyun alt yazılı türkçe değil.İngilizce alt yazılı lakin çeviri yapan arkadaşlar oyun için çeviri yapıp bize kolaylık sağlamışlar.İngilizce alt yazı yerine kendi dilimizde izlemek ve okumak daha iyiydi benim için oyunda.Bu bakımdan iyiydi.Bazı yerlerinde oyunda gülmedim değil hele ki oyunda eğer oynarsanız ileri ki bölümlerde matrix gibi havada dövüşme sahneleri var ki bu bana komik geldi :D


Bu sahnede işte tamda matrix dediğim dövüşler oluyordu :D 

Oyunu indirmek isterseniz allta ki bannere tıklayın.Siteden torrent olarak indiriyorsunuz oyunu.


Oyunu indirdik ve kurduk bi baktık oyun ingilizce işte oyunu bu siteden türkçe yama indirerek türkçe yapacaksınız :D


Yamayıda kurdunuz mu gel keyfim gel :D Oyunda bazı yerlerinde korkmadım değil.Oyunu oynamadan önce video izlememenizi öneririm.Çünkü önceden gördüğünüz cevaplar seçimlerini belki etkileyebilir.Kendi seçiminiz kendiniz yapın oyunda :D Oyunun sonunu seçmek sizin elinizde.Ben iyi sona ulaştım bakalım siz hangi sona ulaşacaksınız :D 

Bu yazımında sonuna geleyim yavaştan yavaştan.Tüm düşüncelerimi yazdım oyun hakkında.Puanlama verirsek 10 üzerinden 6 diyebilirim.Oyun biraz daha iyi olabilirdi konu bakımından.Neyse artık :D Bir sonraki yazımda görüşmek üzere :D

Not: Belki daha sonra oyunun videosunu çeker koyarım bu yazıma :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder