Istekleriniz Dersler Programlar Oyunlar Incelemeler Cover Şarkılar ve Dublajlar

6 Ekim 2016 Perşembe

♥ Okul Şeysi.... ♥


Herkese merhabalar  efenim.Nasılsınız? Beni soracak olursanız geçinip gidiyoruz işte.Okulların başlamasından bu yana sanırım 3 hafta geçti.Yine bu okul şeysine başladık.Bu dönem üniversite çok yoracak beni arkadaş.Heleki bugün kendimi tam bir enayi gibi hissettim.Ara servisle İstanbul'dan Kocaeli'ne gidiyorum ve telefonumda hepimizin çok ama çok sevdiği o watsap'ta (sohbet programının adını yazamadı) ne göreyim.Bugün ders yokmuş.Bu mesajı tamda yarı yolda aldım.Hade vardım üniversiteye ve tekrardan İstanbul'a geri döndüm.4 saatim yollarda geçti.Şu yanan vakte acıyorum içim gidiyor.Yatar uyurdum.Bugünlük böyle bir olay oldu işte.

Üniversite'nin açıldığı 1 hafta gitmedim.Servisler nedeniyle ara serviste yoktu hemde seçmeli derslerimde yoklama sorunları vardı. 2.hafta da geldim ve derslere girdim.Seçmeli derslerimden bir tanesi var ki onunda adı ''Toplumun Sağlağa Sanatsal Yaklaşımı'' yanlışta yazmış olabilirim dersin adını.Demek o kadar umursamıyorum artık dersleri.Derse girdim seçmez olaydım dedim.Ne okuduğum bölümle alakası var nede öğreneceğim işle ilgili.Resmen edebiyat ve sanat gibi şeyler işleniyor.Hoca bize konular verdi ve herkeste resmen kamyon ve duvar yazıları yazıp okudular.Ardından Mozart'ın 9.senfonisini dinledik.Bu haftada kovboy müziği dinledik.Derse mi geliyom yoksa tımarhaneye mi belli değil.Bana diyorsunuzdur ulan ayı bloomchan sen sanattan ne anlarsın.Derste 180 kişi var ve bu kadar kişiyle nasıl sanat hakkında konuşabilirsin ki! Laylaylom geçiyor ders.Ekoloji ve Sağlık dersi hele ki o coğrafyanın son konuları onu bile dersten saymıyorum.Şu dersler olmasa ve bu okuduğum yüksekokulda lanet yoklama olmasa alırım fotokobilerimi evde çalışırım.Lanet olsun yoklama, lanet olsun okul,benzin döküp yakmak istiyorum!! Bu dönem nerdeyse sabah gidip akşam 8 buçukta geliyorum!!


Böyle şikayet ettiğime bakmayın siz aslında üniversite hayatı güzel ama bazı zorlukları var tabi.Günümün çoğunluğu yollarda geçiyor.Bu hafta üniversite hastanesinde ki staj bölümleri belirlendi pazartesi günü.Sadece pazartesi günleri gideceğim.Gelelim bana hangi bölümün çıktığına..... Dı dıt dı dıt dıdı dıdı....... Diyabet polikliniği efenim.Diyabet ama şöyle diyabet onuda sonra anlatacağım bi anlatayım ilk anlatacaklarımı.Belirlendikten sonra gittim polikliniğe.Gittim gitmesine sekretere dedim ben stajyer öğrenci.Suratıma bakmadı!! O kadar insan varki gelen bi kere daha tekrar ettim ve sonradan kafasını kaldırıp baktı bana.Pazartesi günü çok kalabalık oluyormuş tiroid kanserlilerin günüymüş pazartesiler sabah onlar geliyor ardından öğleden sonra diyetisyen randevusu için geliyolar.Bi kere hasta kayıt iki kerede ilaç kaydı yaptırdı bana yanımdaki sekreter.Yanımdakini bir görseniz taramalı gibi yapıp geçiyo yapıp geçiyo alışmış.Bende neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bide çok hızlı anlatıyor varya uf uf.Heleki ilaç kaydı yaparken şekerli hastayı tüberkülozlu çıkardımya helal olsun bana.Herneyse pazartesi atlattım ve salı günü bizi bölümlere dağıtan hocanın dersi başladı.Dersi anlattı yada anlatmadı sonrasında dersi bitirdi ve biraz konuşmanın ardından staj gününüz nasıl diye geçti.Anlattılar işte sonrasından dedi diyabette kim vardı bende dedim ben varım hocam.Diyabette 3 stajyer öğrenci var dimi dedi.Evet dedim.Sonrasında demez mi biriniz Endokrin bölümünde olacak.Bende lafı yapıştırdım.Bana yanımdaki sekreterde bir şey demedi deseydi giderdim yanımdakilerle birlikte 3 kişi diyabette oturduk diye.Sonrasında da dedi işte biz diyabet demiştik ama diğer hocamız endokrini de aynı saymış diye.Arkadaş bana söylesene baştan endokrine git diye.Diyabet polikliniği pazartesi günleri tıklım tıklım oluyormuş ve oda bana denk gelmişti.Öyle kalabalık ki! Ama şunu da itiraf edeyim bizim insanımız beklemek bilmiyor yada saygı bilmiyor.Ayı gibi gelip ayı gibi gidiyorlar.Anlatıyorsun anlamıyor düzgün konuşuyorsun anlamıyor.Anlama özürlüler mi yoksa harbiden mi anlamıyorlar bende anlamıyorum.Hani şu gavurları gavur oldukları için sevmeyiz ya ama onlar bizim insanımızdan daha insanlar be arkadaşım hiç olmazsa saygılı davranıyorlar.Bizim insanlarımız gibi ananı..... diye girmiyolar.

Bu yılda terminoloji dersinde ne yapacağımı bilmiyorum.Ders anlattığını sanıyor ama anlatmıyor.Bizi kuyudaki kurbağalar gibi görüp duruyor.Bide onla uğraşıyoruz işte.

Kendimi lisede gibi hissediyorum.Yoklama yoklama yoklama..... Derslere gelmezsek kalırmışız saçmalık işte.

Herneyse efenim.Bugünlük benden bu kadar olsun ve size bir şarkı armağan edip vedalaşayım.


Buda hızlı versiyonu galiba..


Şarkının anlamını bilmesemde kadının sesi için dinliyorum işte.Sizde dinleyin :D Haydin hoşçakalın.

2 yorum:

  1. Voav üniversite u.u Kendimi velet gibi hissettim (ki öyleyim) Zora benziyor geçmiş olsun? okurken ben yoruldum sanki. Bir de bahsi geçen olay gibi : bir yerde çalışacağız diyelim, senin durumun gibi, görevli olup da öğretirken işini hızlı-saçma sapan anlatanlara sinir oluyorum sanırsın tüm günümüz o işle geçmiş az yavaş be. Zor ya. İşsiz olasım var büyüyünce. Zaten, senin yerinde olsam ilk günden kalırdım, şu yoklama mevzusu özellikle... :D Ama herhalde göz korkutuyorlar.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sağolasın atlattık bu 1.dönemi :) Bu 2.dönemde var staj ve ben hiç ama hiçbirşey öğrenemiyorum.Beni verdiler ameliyathaneye.Sabahtan akşama kadar boş duruyorum.Yok yav göz korkutma yapmıyolar.Bizim sınıftan birkaç kişi öyle kaldı derslerden yoklama yüzünden.Biz dede tekrar etme korkusu olduğu için gidiyoruz hergün.Mecbur el mahkum.

      Sil