Istekleriniz Dersler Programlar Oyunlar Incelemeler Cover Şarkılar ve Dublajlar

7 Eylül 2016 Çarşamba

♥ Sleeping Dogs ♥


Herkese merhabalar efenim.Bugün bayağı bir önceden oynadığım bir oyun olan Sleeping Dogs'u tanıtacağım.Square Enix tarafından yapılan bir oyun kendisi.Bilirsiniz ki Square Enix görsellik açısından çok iyi oyunlar yapar.Sleeping Dogs'u farklı bir adla Activision tarafından yapılmış fakat sonradan Square Enix biraz daha iyileştirerek oyunu satış yapmış.Oyun aynı GTA gibi yalnız Çin'de geçiyor o kadar.Ana karekterimiz hem çete hemde polis için çalışıyor bi nevi çifte ajan gibi bir şey.Hem çete görevlerini yapıyoruz hemde polislere yardım ediyoruz.Grafik ve konu bakımından gayet güzel bir oyun.Aşağıya oyunun özetini kopyala yapıştır yapıyorum.

KONUSU
Sleeping Dogs'da kontrolünü ele alacağımız ana karakterimizin ismi Wei Shen. Kendisi bir gizli polis ya da daha aşina olduğumuz deyişle undercover cop. Uzun süre bulunduğu Amerika'dan, doğduğu yere yani Hong Kong'a dönen Wei Shen'in yeni görevi bir çetenin içine sızmak. Sızacağı çetenin ise çok da yabancısı değil zira unutmamak gerek ki o bir Hong Konglu. Misal çetenin bir üyesi olan Jackie Ma, Wei'nin uzun yıllar öncesinden arkadaşı. Ayrıca Wei'nin Hong Kong'a dönüşünün altında bir takım kişisel hesaplaşmalar da söz konusu.

İlk başlarda Winston Chu'nun çetesine sızıp, Dogeyes çetesiyle savaşmak gibi oldukça basit bir konu üzerinden ilerleyen Sleeping Dogs'da daha sonradan büyük baronlarla takılmaya başlıyor, Sun On Yee ve 18K gibi örgütlerin isimlerini daha sık duyuyor, kısacası bir ajanın mafya içerisindeki yükselişine tanıklık ediyoruz. Ekranda atletli, zincirli çete üyelerinden ziyade yavaş yavaş takım elbiseli, pahalı spor arabaları olan baronlar görmek bizi ufaktan havaya soksa da, oyunun bize sık sık hatırlattığı üzere Wei bir polis ve yapmak zorunda olduğu öncelikleri var.

Kısaca konusu böyle.Oyunda bayağı bir argo kelime var ve bu oyunu küçüklerin oynaması biraz sakıncalı.Eğer argo kelime beni rahatsız etmez diyorsanız dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.Yalnız oyundaki arabalar muhteşem :))

Şimdi biraz oyun için görüntüler


Şimdik gelelim.Soracaksınız bana Bloom-Chan bu oyunu nerden indirdin.Aslında ben indirmedim.Erkek kardeşim indirmiş oyunu bende nerden indirdin diye sorunca söyledi.Sanırım indirdiği yerde Türkçe yamasıda oyun dosyasının içerisindeymiş.Türkçe olarak kurup oynayabilirsiniz.Aşağıdaki resme tıklarsanız indirme yerine gidersiniz.


Eğer Türkçe yaması yoksa aşağıda türkçe yamasının olduğu site var.Resme tıkladığınız gidersiniz siteye.


Evet kısacası böyle.Biraz hemen anlatıp gitmiş gibi olacak ama olsun.Elaleceleye geldi birazcık yazı.Neyse efenim bir sonraki yazıda görüşmek üzere efenim.Hoşçakalın.

4 yorum:

 1. ilk yorum abla blogger la ilgili bilgiler paylaş ne olurrrrrrrrrr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size yorum yazarak geri dönüş yaptım.Peki isteğinize dikkat edeceğim ve bununla ilgili bi yazı yazacağım.

   Sil
 2. eskiden bu tarz oyunları çok oynardım. şimdi moba tarzı online oyunlara sardım.
  bence yazın hiç aleceye gelmiş gibi olmadı, oyunu daha evvel oynamadığım halde oldukça eğlenceli ve açıklayıcı bir anlatım olarak buldum. moba oyunlardan başımı kaldırırsam belki bir gün kurarım. bu arada my anime list'ine bir göz attım da, ne kadar çok aktif izlediğin yapım varmış. benimkinin neredeyse üç katı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer GTA gibi oyunları seviyorsan oynamanı şiddetle tavsiye ederim.Konu ve grafik bakımından oldukça güzel bir oyun bi tek bazen oyundaki kişiler diyologlar esnasında biraz ağır argo kullanıyorlar.Ondan başka bir problem yok açıkçası.İzlediğim zamanlarda bayağı bi izlemiştim ama şimdilik birazcık durdurdum izlemeyi.Watching kısmından bazılarını hep durdurdum izlemeyi ama üşengeçliğimden ayarlayamadım kategorileri hep :D

   Sil