Istekleriniz Dersler Programlar Oyunlar Incelemeler Cover Şarkılar ve Dublajlar

26 Temmuz 2016 Salı

♥ Dishonored ♥


Herkese merhabalar efenim.Nasılsınız? Beni soracak olursanız iyi olmaya çalışıyorum diyebilirim.Herneyse beni boşverin size şimdi oynadığım şu güzel oyunu tanıtacağım.Oyunun adı dishonered türkçeye ingilizcemin yetişiyle yada yetmeyişiyle honer onur anlamına geldiğine ve dis te olumsuzluk anlamı kattığı için onurlu olmayan diğer bir değişiyiyle onursuz diye çevirebilirim.Evet bu oyun 1.kişi açısıyla oynanıyor.Oynarken adamımızı görmeyip onun gözleriyle görüyoruz.Oyundaki zaman bayağı bi eskiye dayanıyor.Sıçanlar yüzünden veba hastalığına yakalanıp ölen insanları görmekteyiz bu oyunda.En önemlisi de bu oyunda her seçiminize göre 3 farklı sondan birisinde bitiriyorsunuz.Oyunda ne kadar çok insan öldürürseniz 2 kötü son var.Yanlız bu kötü sonların birisinde oyunun sonunda birisini kurtarmanıza bağlanıyor.Eğer onu kurtaramazsanız daha beter sona gidiyor ama onu kurtarırsanız biraz daha kötü sona gidiyor.Oyunda az kişi öldürürseniz en iyi sona gidiyor ki bende kötü sonlardan biraz iyisi geldi.Kardeş yapamıyorsunuz ki adam öldürmeden ilerleyemiyorsunuz.Oyunda bir sürü seçenek var ister yan görevlerle oyunu devam ettirin ister bodoslama atılın görevi bitirin.

Gelelim oyunun konusuna

Konusu

Oyunda Corvo isminde eski bir korumayı canlandırıyoruz. İmparatoriçe'nin eski koruması olan Corvo, görevdeyken korumakla yükümlü olduğu imparatoriçe ölünce onun ölümünden sorumlu tutularak hapise atılıyor. Hikâyemiz tam burada başlıyor ve infazımıza bir gün kala hapisten kaçmaya çalışarak oyuna atılıyoruz. Hikâye anlamında biraz klasik bir hava sezdiyseniz bu sizi yanıltmasın, zira Dishonored'ın hikâyesinde çok fazla dönüş ve şaşırtıcı durumlar var.

Kısaca konusu böyle.Lakin şunu söyleyebilirim ki.Kime iyilik yaptıysam herkes beni oyunda arkamdan pıçakladı :) Oyunda öyle bir entrika dönüyor ki of of.Kendimi hani entrikalar dönen aşk dizileri olur ya heh onda hissettim.

Şimdik gelelim oyunun ana kahramanı Corvo'ya :D Adama aşık oldum iyi mi? Adam bana bi yakışıklı bi yakışıklı geldi of of.


İşte bahsettiğimiz ana karekter Corvo.Diyeceksiniz abov bu tip nasıl.Sen bunu nasıl beğendin.Vallacığıma beğendim :D Hele bi şu resimlerine bakın bi!
Saçlarına kurban olduğum :D

Gelelim şimdi oyun içerisinden görüntülere

Şimdik gelelim bu sefer bu oyunu nereden indireceğinize


Bu oyunda epeyce konuşma var ve bu konuşmaları okuyup ona göre bir seçim yapmanız gerekli.İşte bu yüzden size bir Türkçe yama lazım ki daha rahat anlayasınız.


Evet şimdide sıra oyun sonlarının bulunduğu bir video koymak


Kısaca oyun tanıtımı böyle.Bir sonraki yazıda görüşmek üzere efenim.Hoşçakalın :)

2 yorum:

  1. YAAaAA böyle oyunları aşırı çok severim. Görüntü kalitesi de çok hoşuma gitti aynı Assassin Creed gibi *w* Ammavelakin sınav dönemi olduğu için oyunlar haram bana bu sene... Anca uzaktan bakıyorum :D Benim yerime de oyna Bloom chan :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Oynarım Elif-chan senin yerine de *-* Şiddetle öneririm oyunu.Bayağı bi kapılıyorsun konusuna.Şimdilik oyunları biriktir.Sınavlar bittiğinde hemen oynamaya başlarsın :) Şimdilik benim içimde bi boşluk oluştu hangi oyunla dolduracağım bu boşluğu hiç bilmiyorum :)

      Sil